Haber

AK Parti İstanbul İlçe Belediyeleri Gazze İçin Ortak Etkinlik Düzenleyecek

İstanbul’daki AK Partili ilçe belediyeleri, 20 Kasım-30 Aralık tarihleri ​​arasında ortak etkinlikler düzenleyerek Gazze’deki “soykırıma” dikkat çekecek.

AK Partili ilçe belediyeleri, Gazze konusunda sessiz kalmanın veya kayıtsız kalmanın gelecek kuşakların yargılayacağı bir ihmal olacağını düşünerek bir ay boyunca 11 etkinlik düzenleme kararı aldı.

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla 20 Kasım – 30 Aralık tarihleri ​​arasında tüm belediyelerin kültür merkezlerinde “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlıklı etkinlikler düzenlenecek.

Gazze’nin tarihi ve sosyal bağlamının yeniden anlaşılması, toplumsal hafızanın korunması ve İsrail’in Gazze’deki müdahalesinin anlaşılması amacıyla sempozyum, panel, konferans, söyleşi, şiir dinletisi, stant, Kur’an tilaveti, tiyatro gösterisi, konser ve yarışmalar düzenlenecek. 1917. Amaç kendisine karşı yaptığı soykırımı kamuoyuna anlatmaktır.

Programın ilk etkinliği, aynı zamanda Dünya Çocuk Hakları Günü olan 20 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’te tüm kültür merkezlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Etkinlik salonlarında ise koltuklara Gazze’de katledilen çocukların isimleri yazılacak ve “Tay” adlı çizgi film gösterilecek.

Tüm etkinliklerin tanıtım ve duyuruları özel olarak hazırlanmış “insanlıgünonursinavigazze.com” internet sitesi ve sosyal medya adresleri üzerinden yapılacaktır.

golpazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu