Ekonomi

Bakan Şimşek: Öngörülebilirliği artıracak kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü yineliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Yerel ve küresel zorluklar arasında gezinirken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü yeniden teyit ediyoruz. Acil önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır” dedi. terimini kullandı.

Bakan Şimşek, Twitter hesabından İngilizce paylaşım yaptı.

5 yılın ortasından sonra Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin etme onurunu ve ayrıcalığını yaşadığını kaydeden Şimşek, bu sıfatla halka hizmet etme sorumluluğunu kendisine emanet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar olduğunu vurguladı. .

Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmanın yol gösterici unsurlarının şeffaflık, istikrar, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacağını vurgulayan Şimşek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yerel ve küresel zorlukların üstesinden gelirken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü yeniden teyit ediyoruz. Herhangi bir kestirme yol veya hızlı çözüm bulunmamakla birlikte deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir hale getirmektir. bir program tasarlamaktır.”

buyukcekmecehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu