Ekonomi

Biden düşük gelirli evler için 7 milyar dolarlık güneş enerjisi hibesini duyurdu

Dünya Günü kutlamaları çerçevesinde Başkan Joe Biden, bir milyona yakın düşük gelirli haneye enerji sağlamayı amaçlayan konut tipi güneş enerjisi projeleri için 7 milyar dolarlık önemli bir hibe yatırımı yapılacağını duyurdu. Bu girişim, Biden yönetiminin iklim değişikliği alanındaki başarılarını vurgulamak üzere yürüttüğü daha geniş kapsamlı bir çabanın parçasıdır.

Enflasyon Azaltma Yasası’nın bir parçası olan fonun yaklaşık 200.000 istihdam yaratması ve katılımcı hanelere yılda ortalama 400 dolar tasarruf sağlaması bekleniyor. Beyaz Saray, ekonomik açıdan dezavantajlı topluluklarda yaşayanların güneş enerjisini benimsemelerine ve enerji faturalarını azaltmalarına yardımcı olacak bu hibeleri alacak 60 eyalet ve yerel kurum ile kar amacı gütmeyen kuruluşu belirledi.

Seçilen alıcılar, Alaska, Arizona, New Mexico ve Colorado dahil olmak üzere çeşitli eyaletlerdeki Kızılderili hanelerine güneş enerjisini yaymayı planlıyor.

Duyuru, Başkan Biden’ın Triangle, Virginia’daki Prince William Forest Park’ı ziyareti sırasında yapıldı. Güneş enerjisi fonuna ek olarak Biden, gençleri iklimle ilgili alanlarda kariyer yapmaya hazırlamak üzere tasarlanan yeni bir girişim olan Amerikan İklim Birliği için başvuruların açıldığını da duyurdu.

Climate Corps web sitesi ClimateCorps.gov şu anda yayında ve 36 eyalet, Washington D.C. ve Porto Riko’da 2.000 pozisyon listeliyor. Program için ilk kohortun Haziran ayında başlaması planlanıyor.

Yönetimin çabaları, Biden’ın federal temiz enerji yatırımlarının %40’ının bu alanlara yönlendirilmesi hedefine bağlı kalarak, özellikle dezavantajlı toplulukları temiz enerji dönüşümüne dahil etmeye odaklanıyor. Başkan’ın planı, temiz enerjinin faydalarını demokratikleştirmek ve ekonomik durum ya da konumdan bağımsız olarak erişilebilir kılmaktır.

Dünya Günü duyuruları, Başkan Biden’ın Kasım ayında yapılacak ve eski Başkan Donald Trump’a karşı yarışacağı başkanlık seçimlerine hazırlandığı bir dönemde geldi. Genç seçmenlerin iklim değişikliği konusunda giderek daha fazla endişe duyması nedeniyle bu girişimler, bu kilit demografinin ilgisini çekmede önemli bir adım olarak görülüyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberbesni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu