Haber

Bursa Büyükşehir yaraları sarıyor

BURSA (İGFA) – AFAD denetiminde deprem bölgelerinden tahliye edilen depremzedeler Bursa’da kendi konutlarında karşılanırken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de yardımların ulaştırılmasında değerli çalışmalara imza atıyor. Kentte depremzedeleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, tek sermayesi sevgi olan Kardeşlik Mağazası ile dertlere bir nebze olsun derman oluyor.

Gönüllülerin getirdiği yeni eşyalar yaş grubuna ve bedenlerine göre mağaza konseptine uygun hazırlanırken, mağdurlar da seçtikleri tüm ihtiyaçları gönül rahatlığıyla deneyerek ve beğenerek satın alabiliyor. Mağazaya bugüne kadar 7 bin 200 aile başvuruda bulunurken, ortalama 4 kişi üzerinden hesaplanan yaklaşık 28 bin 800 depremzedenin muhtaçlığı gönüllülerin bağışları ve Büyükşehir Belediyesi’nin uyumuyla sağlandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, depremin yaralarını bir an önce sarmak için ilk günden beri canla başla çalıştıklarını söyledi. Önder Aktaş, hem deprem bölgesinde bulunan hem de Bursa’ya gelen hayatta kalanları korumaya çalıştıklarını belirterek, Bursa’daki tüm depremzedelerin kendilerine emanet olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu