Haber

Çenesuyu ve 60 Evin eski üst geçitleri sökülüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Çenesuyu ve 60 Konutlar yaya üst geçitlerinin tamamlanmasının ardından eski üst geçitlerin söküm çalışmalarına başlandı.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Derince’nin Çenesuyu ve 60 Konutlar lokasyonunda yaptığı yeni üst geçitler tamamlandı. Yeni ve modern üst geçitlerin tamamlanmasıyla birlikte eski çelik üst geçitlerin de söküm işlemine başlandı. Ömrünü tamamlamış eski üst geçitlerin söküm işlemleri, D-100 Karayolu gece geç saatlerde trafiğe kapatılarak denetimli bir şekilde yapılıyor.

HASTANEYE ULAŞIM KOLAYLIĞI

D-100 Karayolu Derince 60 Meskenler mevkiinde üst geçit yapıldı Eski İl Emniyet Müdürlüğü önünde 64,50 metre uzunluğunda ve 3,30 metre genişliğinde; Üç açıklıklı, asansörlü ve çelikten imal edilmiştir. Yavuz Sultan Mahallesi ile Kaşkalı’yı (İbni Sina Mahallesi) birbirine bağlayan yeni yaya üst geçidi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yakın olması nedeniyle sık kullanılan bir güzergâh üzerinde bulunuyor. Yaşlı, hasta ve engelli gibi birçok vatandaşın hastaneye ulaşımında büyük kolaylık sağlayacak olan engelli asansörlü yeni üst geçidin ardından eski üst geçidin de sökümüne başlandı.

ASANSÖRLÜ YENİ ÜST GEÇİT

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan D-100 Karayolu üzerindeki Derince Çenesuyu mevkiinde bulunan alışveriş merkezine hızlı ve güvenilir ulaşımı sağlayacak 69 metre uzunluğunda ve 3,15 metre genişliğinde; iki açıklıklı asansörlü çelik yaya üst geçidi tamamlanarak hizmete açıldı.Derinceli’de yaşlı ve engelli vatandaşların kullanımı için yapılan üst geçit asansörlü yaya üst geçidi konforunu vatandaşlara yaşatıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

lice-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu