Haber

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Şanghay İşbirliği Örgütü Adalet Bakanları Toplantısına tebrik mesajı gönderdi

PEKİN, 5 Eylül (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Salı günü Şanghay’da başlayan Şanghay İşbirliği Örgütü Adalet Bakanları Toplantısı’nın 10. oturumuna tebrik mesajı gönderdi.

Xi, mesajında, Şangay İşbirliği Örgütü Adalet Bakanları Toplantısı sisteminin 2013 yılında başlatılmasından bu yana, örgüte üye devletlerin hukukun üstünlüğünü durmaksızın ilerlettiklerini, adalet alanında hükümetler arası etkileşimi ve karşılıklı öğrenmeyi teşvik ettiklerini ve hukuki hizmetlerde uygulamada her zaman işbirliği yapmıştır.

Cumhurbaşkanı ayrıca, Birleşmiş Milletler’in merkezinde yer aldığı uluslararası sistemin ve uluslararası hukukla desteklenen uluslararası düzenin korunmasında üye ülkelerin önemli rol oynadığını ifade etti.

Xi, ülkesinin temellerin sağlamlaştırılmasında, istikrarlı beklentilerin sağlanmasında ve uzun vadeli faydalar sağlanmasında hukukun üstünlüğünün rolüne büyük önem verdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı, Çin’in diğer Şanghay İşbirliği Örgütü ülkeleriyle hukuk ve yargı yönetimi alanlarında etkileşim ve iş birliğini geliştirmeye hazır olduğunu vurguladı.

Xi ayrıca Çin’in, hukukun üstünlüğüne dayalı yüksek kaliteli ekonomik kalkınmayı teşvik etmek, bölgesel barış ve istikrarı korumak ve insanlık için ortak bir geleceğe sahip bir topluluk inşasını ilerletmek amacıyla Çin’in diğer Şangay İşbirliği Örgütü üyesi ülkelerle birlikte çalışmaya istekli olduğunu belirtti.

Toplantıya Çin Adalet Bakanlığı ev sahipliği yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu