Haber

HDP’den Kılıçdaroğlu’na gözdağı: Zorunda

Seçimlere sayılı günler kala, HDP ve PKK’nın yanı sıra 7’li koalisyonun aday gösterdiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, isminin açıklanmasının ardından HDP’yi ziyarete koştu.

KANDİL’E SELAM

Görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında elindeki “emir listesini” okuyan Kılıçdaroğlu, ardından yaptığı açıklamalarda Kandil’i ve PKK’yı selamladı. Kılıçdaroğlu, HDP ile bazı konularda işbirliği yapacaklarının altını çizerek Selahattin Demirtaş’a özgürlük sözü verdi.

KILIÇDAROĞLU’NA HDP YÜKÜ

Kemal Bey’in bu açıklamalarından rahatsız olan HDPKK’lılar, açıklamalar üst üste gelirken, bebek katili Öcalan için özerklik ve özgürlük baskısını artırdı.

“KANDİL İLE MÜZAKERE VE ANAYASA DEĞİŞTİRİLMESİNE İTİRAZ ETTİM”

HDP’li Cengiz Çandar, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda yeni bir tahlil ve müzakere süreci ve anayasa değişikliği” dedi. zorunlu “dedi ki

Kılıçdaroğlu üzerindeki baskıyı artıran HDP’li Cengiz Çandar, yaptığı açıklamada. “Kılıçdaroğlu, Kandil’le müzakerelerde ve anayasa değişikliğini zorunlu kılan yeni analiz sürecini değerlendirip hayata geçirmede inisiyatif alabilir mi?” “Olmalı. Bu kadar olur” sorusunaifadesini kullandı.

“HER ŞEYİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

HDP ve Yeşil Sol Parti listelerinden aday gösterilen Hasan Cemal hedeflerini açıkladı. Cemal “Bu düzeni değiştirmeye geliyoruz. Bunun için tabii ki Kürt sorununu çözmemiz gerekiyor. Tabii ki tüm tutukluların serbest bırakılması var. Her şeyi sıfırdan yeniden inşa etmemiz gerekiyor.”terimleri kullandı.

saricakayaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu