Haber

İstanbul’da 2 Milyon Öğrenci Karne Aldı

Bugün 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona ererken İstanbul’da 2 milyon 985 bin 983 öğrenciye karne verildi. Karne törenine katılan İstanbul Valisi Davut Gül, öğrencilerin karne heyecanını paylaştı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrenciler karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı. İstanbul Valisi Davut Gül, Zeytinburnu’ndaki Fatma Süslügil İlköğretim Okulu’nda 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ilk dönemi karne dağıtım törenine katıldı.

Fatma Süslügil İlkokulu öğrencilerinin karne dağıtımına katılan İstanbul Valisi Davut Gül, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da yarıyıl tatiline çıkıyoruz. Bugün çocuklarımıza karne vereceğiz. Yaklaşık 171 bin İstanbul’da öğretmenler 7 bin 700 derslikte 3 milyona yakın öğrenciye eğitim veriyor.” “Önemli değil. Öğle öğrencisi ve sabah insanı olduğu için katılması gereken ders saati belli. Dolayısıyla 08.00 değil 09.00’da başlıyor. Ancak ders saatinde 07.00 değil 08.00’de bitmesi gerekiyor. akşam. hepinizin bildiği gibi kış aylarında günler kısaldıkça sorunlar çıkar. olması gerekir. gereken tek eğitime geçmek. arkamızda gördüğünüz gibi birçok okul yapıldı. okulumuz tamamlandığında Hem Milli Eğitim Bakanlığımızın hem de İstanbul’daki hayırseverlerin desteğiyle okullarda çocuklarımız tek eğitime geçecek.O zaman kış saati, yaz başı veya yaz sonu saati bu anlamda bir sorun teşkil etmeyecek” dedi.

Karnelerini almak için sıraya giren öğrencilere karnelerini takdim eden İstanbul Valisi Davut Gül, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Karne töreninde Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr.Murat Mücahit Yentür öğrencilere karnelerini verirken, ikinci dönem eğitim-öğretim dönemi 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak. – İSTANBUL

cigliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu