İş

Kazanç çağrısı: Healthpeak Properties güçlü ilk çeyrek sonuçlarıyla 2024 beklentilerini yükseltti

Healthpeak Properties, Inc. (NYSE: PEAK) 2024 yılı kazanç beklentisini yükseltirken, aynı mağazadaki güçlü performans, Physicians Realty’nin başarılı entegrasyonu ve stratejik hisse geri alımları sayesinde güçlü bir ilk çeyrek geçirdiğini vurguladı. Şirketin finansal sonuçları ve ileriye dönük beyanları, kiralama hattı, içselleştirme stratejisi ve sermaye tahsisi önceliklerinin de tartışıldığı bir kazanç çağrısında detaylandırıldı.

Önemli Çıkarımlar

 • Healthpeak Properties, 2024 kazanç beklentisini orta noktada 0,02 $ artırdı.
 • Physicians Realty ile birleşme beklentileri aşarak olumlu bir katalizör oldu.
 • Şirket yılsonuna kadar 4 milyon feet kare daha içselleştirmeyi planlıyor ve 2025 ve ’26 yıllarında toplam ayak izinin %70’inden fazlasını içselleştirmeyi hedefliyor.
 • Birleşme sinerjilerinden ve aktif yaşam bilimleri geliştirme hattının kiralanmasından 80 milyon dolarlık NOI artışı tespit edildi.
 • Ayakta tedavi işletmesi, artan hasta hacimleri ve güçlü kiralama faaliyetleriyle gelişiyor.
 • Yaşam bilimleri sektörü, halka arz ve risk sermayesi finansmanındaki iyileşmeden faydalanarak alan talebini artırıyor.
 • Kiralama işlemleri bir önceki çeyreğe göre %80 artmış olup, 2024 yılı boyunca ve 2025 yılında kiralama işlemlerinin tamamlanması beklenmektedir.
 • Düzeltilmiş FFO hisse başına 0,45 $, AFFO hisse başına 0,41 $ ve toplam portföy aynı mağaza büyümesi %4,5 olarak raporlanmıştır.
 • Modellemeye yardımcı olmak için kolaylaştırılmış ek belge ve NAV giriş sayfası tanıtıldı.
 • MOB’ların %70 oranında içselleştirilmesi ve tüm segmentlerde aynı mağazada güçlü nakit NOI büyümesi beklentisi.
 • Yılbaşından bugüne kadar 350 milyon dolarlık varlık satışı ve yılın geri kalanında 500 milyon ila 1 milyar dolarlık elden çıkarma potansiyeli ile aktif elden çıkarma hattı.

Şirket Görünümü

 • Healthpeak, 2025 ve ’26’ya kadar toplam ayak izinin %70’inden fazlasını içselleştirmeyi bekliyor.
 • Yıl ilerledikçe segmentler arasında doluluk oranında istikrarlı bir artış öngörüyor.
 • Sermaye tahsisine odaklanmayı, hisse geri alımlarına, yeni ayakta tedavi tıbbi gelişimine ve yaşam bilimlerinde sıkıntılı fırsatlara öncelik vermeyi planlıyor.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Önemli Ayı Gelişmeleri

 • Ayakta tedavi hizmeti veren tıbbi tesislerin doluluk oranı ilk çeyrekte tipik bir mevsimsel düşüş yaşadı.
 • Kiralama işlemlerinin tamamlanması daha uzun sürüyor ve yapay zeka odaklı kiracılar için laboratuvar kurulumlarında önemli bir değişiklik yok.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • Ayakta tedavi sektöründe güçlü kiralama faaliyeti ve düşük yeni geliştirme arzı.
 • İyileşen halka arz ve risk sermayesi finansmanı, yaşam bilimleri alanına yönelik talebi artırıyor.
 • Son iki yılda önemli bir büyüme gösteren aktif yaşam bilimleri kiralama hattı.

Kaçırılanlar

 • Genel olarak olumlu sonuçlara rağmen, şirket ilk çeyrekte ayakta tedavi medikal doluluk oranında bir düşüş yaşadı.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • Yöneticiler bu yıl 45 milyon dolar, gelecek yıl ise 60 milyon dolar sinerji elde edeceklerine inandıklarını ifade ettiler.
 • Çekirdek alt pazarlara odaklanan ve çeşitli anlaşma yapılarına açık olan potansiyel sıkıntılı fırsatlar tartışıldı.
 • Houston’daki kira anlaşmasının, üç kampüste karışık kira değişiklikleri ile Temmuz 2025’te piyasaya sürülmeyi etkilemesi bekleniyor.

Healthpeak Properties, büyümeyi desteklemek için birleşme sinerjilerinden ve güçlü kiralama faaliyetlerinden yararlanmaya devam ediyor. Şirketin piyasaları içselleştirmeye ve yaşam bilimleri geliştirme fırsatlarından yararlanmaya verdiği önem, piyasa oynaklığı karşısında potansiyel olarak daha iyi performans göstermesini sağlıyor. Varlık elden çıkarma ve sermaye artırma çabalarına yönelik net bir stratejiye sahip olan Healthpeak, zorlu faiz oranı ortamında yol alırken geleceğe yönelik güçlü bir bakış açısını da koruyor.

InvestingPro İçgörüleri

Healthpeak Properties, Inc. (NYSE: PEAK) kısa süre önce kazanç beklentilerini güncelledi ve önümüzdeki yıl için olumlu bir görünüm yansıttı. Bu doğrultuda InvestingPro, bu hisseyi düşünen yatırımcılar için faydalı olabilecek bazı bilgiler sağladı.

InvestingPro İpuçları, analistlerin şirketin cari yıldaki satış büyümesi konusunda iyimser olduklarını gösteriyor. Bu, Healthpeak’in kendi yükseltilmiş kazanç beklentisiyle uyumludur ve altta yatan iş gücünün bir işareti olabilir. Bununla birlikte, iki analistin önümüzdeki dönem için kazanç tahminlerini aşağı yönlü revize ettiğini belirtmek gerekir; bu da bu büyüme beklentisinin ortasında bir miktar ihtiyata işaret edebilir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Değerleme perspektifinden bakıldığında, Healthpeak 54,88 F/K oranı ile sektör ortalamasının önemli ölçüde üzerinde, yüksek bir kazanç katsayısında işlem görmektedir. Bu durum, şirketin 40 yıldır üst üste sürdürdüğü temettü ödemelerinde beklenen büyüme ve istikrar dikkate alındığında, hisse senedinin iyimser bir şekilde fiyatlandırıldığını gösterebilir.

InvestingPro Verileri, 1Ç 2024 itibariyle son on iki ayda %8,3’lük sağlam bir gelir büyümesi gösterirken, üç aylık gelir büyümesi %15,39 ile daha da güçlüdür. Bu, şirketin kazançlarını artırma kabiliyetini göstermektedir ve bu da daha yüksek F/K oranını bir dereceye kadar haklı çıkarabilir. Şirketin 2024 başı itibarıyla temettü getirisi %6,38 gibi cazip bir seviyede olup gelir odaklı yatırımcılar için cazip olabilir.

Healthpeak’in finansallarını ve gelecek beklentilerini daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro ek bilgiler ve ölçümler sunuyor. Yeni aboneler INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ekstra %10 indirim kazanabilir ve daha da değerli InvestingPro İpuçlarına erişim sağlayabilirler. Şu an itibariyle, InvestingPro’da Healthpeak Gayrimenkulleri için yatırımcıların daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilecek 7 ek ipucu bulunmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

kirikhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu