Haber

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi dünyayla yarışır hale getireceğiz

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi dünyayla rekabet eden bir ülke haline getireceğiz. Geleceğin teknolojilerini bugünden üreteceğiz. Rekabetçi kur, ucuz iş gücü yalanlarıyla insanımızı yoksullaştırdılar. … Onuruyla çalışan hayat pahalılığının altında eziliyor. Türkiye dünyanın ucuzu Emek deposu değil” dedi.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Sn. Kemal’in Kurulu’, Twitter hesabından, “Acil söndürülmesi gereken yangınlar var ama orta vadede insanımızı zenginleştirecek vizyon da kural. Yangınlar söndürülür ama kalkınma için başka bir kafaya ihtiyaç var. Bu ancak şampiyonlar ligi insan kaynağı ve çok fazla yabancı yatırım ile mümkün.Buna ancak bizde sahip olduğumuz açıklamasıyla paylaştı.

‘Türkiye DÜNYANIN UCUZ İŞGÜCÜ DEPOSU DEĞİL’

Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi dünyayla rekabet eden bir ülke haline getirmeyi hedeflediğini belirtti. İktidarı yalanlarıyla perişan ettiler. Onuruyla çalışanlar hayat pahalılığının altında eziliyor. Türkiye dünyanın ucuz işgücü deposu değil. Türkiye, Batı’nın mülteci kampı değil. Buna artık izin vermeyeceğiz. Bunu nasıl yapacağız? Bunun için gerekli yatırımı buldum. Şampiyonlar Ligi grubunu kurdum. Kalıcı refah için yeni teknolojiler üretmek zorundayız” dedi.

‘ENDÜSTRİYEL DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLAMAK ZORUNDAYIZ’

Kılıçdaroğlu, endüstriyel alandaki dönüşümü gerçekleştirmek için gençlerin bu alanlarda yetiştirileceğini belirtti. Mersin illerini kapsayan özel bir program. ekonomi Bölge ilan edeceğiz. Bu bölge 1 milyon dekar araziyi kapsayacak 5 ana kümeden oluşmaktadır. Nitelikli metal rafinerileri, finans merkezi, yüksek teknoloji ve bilişim kümelenmesi, otomotiv kümelenmesi, biyokimya ve biyoteknoloji alanları kuracağız. 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat depreminin ardından kentlerimizi eski haline getirmek, yeniden inşa etmek için bu proje çok önemli” dedi.

‘835 BİN KİŞİ DOĞRUDAN İSTİHDAM SAĞLANACAK’

Kılıçdaroğlu, Mersin ve İskenderun limanlarını dünyanın en büyük ve en gelişmiş limanları haline getireceklerini de belirterek, “Çok hafif ve güçlü, montajı kolay ve yeni nesil iş makinaları üreteceğiz. Yeni sanayiler kuracağız. Yaratacağız.” İskenderun ve Mersin limanlarını açacağız.Dünyanın en büyük ve en gelişmiş yüksek teknoloji limanı haline getireceğiz.Bu limanlardan 46 ülkeye 7 günde direkt deniz taşımacılığı sağlayacağız. • Bölge kendi hukukuna sahip ve tamamen uluslararası hukuku geçerli bir bölge olacak.835 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak.Tüm sanayi yatırımlarımız dünyanın en ileri çevre kriterlerini içeren Ekvator Prensiplerine uygun olarak inşa edilecek.Tüm tesisler yeşil üretime uygun dizayn edilecek, saf güç, saf üretim ve saf yatırımla hareket edecek, aziz milletim, Türkiye bunu hak ediyor. Başaracağız. Seninle konuşuyorum. Güvende kal.” .

haber-kosk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu