Teknoloji

Kıyamet Sonrası Dünyayı Yeniden Kurmada İnsanlığın Yeni Lideri Olabileceğiniz 10 Oyun

Herkesin oyun zevki birbirinden farklıdır. Bazıları daha sakin oyunlardan hoşlanırken bazıları ise kıyamet sonrası dünyayı ele alan oyunları oynamaktan hoşlanmaktadır. Şayet siz bahsettiğimiz oyunseverlerden ikincisiyseniz bu içerik tam size göre!

1. The Last of Us

Birçok oyuncunun en düzgün zombi oyun serisi olarak gördüğü The Last of Us, Ellie ve Joel’in tedavi umuduyla çıktıkları yolda başlarına gelenleri anlatıyor. Zombi salgınından sonraki dünyayı ele alan The Last of Us’ta iki karakter de insanlığın gidişatını değiştirmeye çalışıyor.

2. Days Gone

Salgın sonrası insanlığın büsbütün raydan çıktığı bir öteki kurgu dünyası da Days Gone’da karşımıza çıkıyor. Eski bir asker olan Deacon St. John’ı canlandırdığınız oyunda hem yeni dünya sistemiyle tanışıyor hem de çılgınlar üzere motorsiklet sürüyorsunuz.

3. Day R: Survival

Day R: Survival’da açlığın karar sürdüğü bir kıyamet sonrasını yaşıyoruz. Telefondan oynayabileceğiniz bu oyunda SSCB radyoaktif bir akın sonrasında çorak bir alana dönüşür. Sizin yapmanız gereken ise hem ailenizi bulmak hem de çivisi çıkmış olan dünyada hayatta kalmaktır.

4. This War of Mine

Oldukça gergin bir havanın hakim olduğu This War of Mine, oyunu oynadığınız mühlet boyunca omuzlarına bol sorumluluk yükleyen cinsten. Oyunda kimin öleceğine, kime yardım edileceğine, velhasıl her şeyi sizin karar vermeniz gerekiyor. Bu oyunu taşınabilir aygıtınızdan da oynayabilirsiniz.

5. Sheltered

Kıyamet sonrası öykülerde hepimiz şunu düşünürüz herhalde ‘Burada ailem olsaydı onları nasıl korurdum?’ Bu sorunun karşılığını nasıl vereceğinizi görmek için Sheltered’i oynayabilirsiniz. Oyunda yeraltı sığınağında hem kendinizi hem de yakınlarınızı korumak için uğraş göstermeniz gerekiyor.

6. Fallout Shelter

Kıyamet sonrası liderlik oyunlarından tahminen de en keyiflisi olan Fallout Shelter, taşınabilir aygıtlarınızda oynamak için en yanlışsız tercihlerden. Kıyamet sonrası yeraltı sığınağında insanlarınızla birlikte hayatta kalmak eğlenceli olduğu kadar sıkıntı da.

7. Metro Exodus

Moskova metrosundaki metro yıkıntısından kurtulduktan sonra kıyametin yaşandığı yeni dünyada hayatta kalmaya hazır mısınız? Listedeki birçok oyundan çok daha fazla nabız yükselten Metro Exodus, beşere gerçek adrenalini yaşatan cinsten.

8. Mad Max

Mad Max cihanında otomobilinizin gücü kadar hayatta kalma bahtınızın yükseldiğini söylemiş olalım. Bu çılgın yeni dünyada insanlığın mukadderatını değiştirip tertibi tekrar sağlayacak kişi olmak ise büsbütün sizin elinizde!

9. The Division

Bu sefer kıyamet sonrası değil, kıyametin yaşandığı andayız. Tüm kenti bir salgın ele almışken geride kalan insanları kurtarma vazifesi ise büsbütün sizde. The Division casus takımıyla insanlığı kurtarmak için tüm gücünüzle savaşma zamanı!

10. Resident Evil

Kıyamet sonrası insanlığın tekrar inşa edildiği oyunlardan bahsederken Resident Evil’dan bahsetmemek olmaz. Hem filmleri hem de oyunlarıyla zombi salgını sonrası hayatı en güzel şekilde yansıtmayı başaran Resident Evil’da başa çıkmanız gereken tek şey zombiler olmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu