Haber

Kuaförlerden depremzedelere saç ve cilt bakımı

Kuaförden yurtta kalan depremzedelere saç ve cilt bakımı

ANKARA’da güzellik uzmanları ve bayan kuaförler ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle Gençlik ve Kadınlar Günü’nde SporYurtlarda kalan depremzedelerin saçlarına ve derilerine Sağlık Bakanlığı özen gösterdi.

Çubuk ilçesinde yaklaşık 1500 depremzedenin kaldığı öğrenci yurduna ‘Dünya Kadınlar Günü’ vesilesiyle hoşaf uzmanları ve bayan kuaförleri moral ziyaretinde bulundu. Yurdu isteyerek ziyaret eden 14 güzellik uzmanı ve kuaför, kadınların bakımını üstlendi ve kızların saçlarını ördü. Kuaför Serhat Pınık, depremzedelere moral vermek istediklerini belirterek, “Ekip olarak buradayız. İnşallah depremzedelerin psikolojilerine ve ruhlarına iyi geleceğiz. Onlar mutlu olsunlar, mutlu olsunlar diye buradayız.” gülümsemek.”

Antakya’dan gelip yurda yerleşen Ayla Abalıoğlu, ‘Biz o psikolojiden kurtulmak istiyoruz. Depremden çok memnunuz. DAĞITILMIŞ

Tokyo Paralimpik Oyunları’nda ‘Bedensel Engelliler Masa Tenisi’ kategorisinde altın madalya kazanan milli para masa tenisi sporcusu Nesim Turan, başlattığı oyuncak kampanyasında topladığı oyuncakları da depremzedelere dağıttı. Deprem felaketinden en çok çocukların etkilendiğini belirten Turan, “‘Bir çocuk gülerse bütün dünya güler’ anlayışıyla böyle bir oluşuma giriştik. ‘Mutluyuz’ diyerek kendimize görev edindik. o çocukların yüzlerini bir gülümsetebilirsek.’ çabalıyoruz” dedi.

kumlucaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu