Haber

Kulis: Erdoğan İstanbul için Refah’la yeniden görüşecek

Yine Refah Partisi’nin (YRP) yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıklaması üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan arasında yeni bir görüşme olabileceği iddiası da arka planda tartışılmaya başlandı. sahneler.

T24’ten Serkan Demirtaş’ın haberine göre; YRP lobilerinde 10 Şubat’taki aday tanıtım toplantısından önce olası bir toplantının yapılabileceği yönündeki argümanlar tartışıldı.

AK Parti ile YRP arasında bugüne kadar pek çok görüşme oldu. İki taraf her görüşmeden sonra tekrar bir araya gelme konusunda mutabakata vardı. AK Parti bir sonraki toplantının tarihini belirledi. AK Parti son toplantıda Yeniden Refah beklentilerinin karşılanamayacağını belirterek müzakerelere son verildiğini belirtmişti.

Bu süreçte YRP’nin AK Parti’den destek karşılığında iki büyükşehir belediye başkanı ile bazı il ve ilçe belediye başkanlarını talep ettiği, AK Parti’nin ise karşılığında sadece belediye meclis üyeliği teklif ettiği anlaşıldı. Bunun üzerine görüşmeler engellendi.

(HABER MERKEZİ)

haber-kepsut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu