Haber

Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç Bir Genç Tarafından Vuruldu!

Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç seyir halindeyken katledildi. Bir haber sitesindeki yorumcu eğitimciyi öldüren gencin sınıfta kalan Suriyeli olduğunu öne sürdü.

Mahir Çoğaç Seyir Halindeyken Başından Vuruldu

Kocaeli Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç seyin halindeyken 17 yaşındaki bir genç tarafından vuruldu. Bir haber platformuna yorum yazan bir kişi gencin sınıfta kalan bir Suriyeli öğrenci olduğunu öne sürdü. 17 yaşındaki ismi öğrenilemeyen bir genç, Çayırova ilçesi Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mahir Çoğaç’ı trafikte durdurarak katletti. Hastaneye kaldırılan Mahir Çoğaç ne yazık ki kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken güvenlik kameraları tarafından tespit edilen kim olduğu ve müdür yardımcısını neden öldürdüğü merak konusu oldu. Kocaelinde yayın yapan bir haber sitesine yorum yazan bir kişi, gencin sınıfta kalan Suriyeli bir öğrenci olduğunu öne sürdü.

Öğrenci Tarafından Vurulan Okul Müdürü İbrahim Okutgan Yaşamını Yitirdi

Mahir Çoğaç Tüm Müdahalelere Rağmen Kurtarılamadı

Acı olay bugün Çayırova Kültür Merkezi yakınlarında bulunan PTT şubesi yanında meydana geldi. Yeni Mahalle Fatih Caddesi’ndeki evinden yola çıkan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç, bir genç tarafından kafasından vuruldu. Acil müdahalenin ardından Gebze Fatih Devlet Hastanesine kaldırılan Mahir Çoğaç tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Eğitimcinin cenazesi otopsi işleminin ardından ailesine teslim edildi.

Eğitimciye Şiddeti Durdurun !

Eğitim İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “Kocaeli Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç, uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Bugün, bir meslektaşımızın daha hayattan ve öğrencilerinden koparılmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Öğretmenimize rahmet, kederli ailesine ve eğitim camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” denildi.

Öğretmenler Değersizleştiriliyor

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay ise yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Kocaeli Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç, uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Bugün, bir meslektaşımızın daha hayattan ve öğrencilerinden koparılmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Öğretmenimize rahmet, kederli ailesine ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. Şiddetin yaşamımızın bir parçası haline gelmesinin sorumluları, toplumda ötekileştirici dili kullananlar ve ülkede hukuk ve adaleti zayıflatanlardır! Eğitim emekçilerine yönelik şiddet olaylarının bu denli artmasının sorumlusu da eğitimcileri her fırsatta tehdit ederek, ötekileştirerek hedef haline getirenlerdir. Ayrıca, Öğretmenlik Meslek Kanunu üzerinden emeğimizi değersizleştiren, mesleğimizin itibarını ayaklar altına alan anlayış da bu acı olayların zeminini hazırlamaktadır”

Milli Eğitim Bakanına Soruyoruz, “Daha Kaç Can Verilmesi Gerekiyor?”

“Milli Eğitim Bakanı’na ne yazık ki tekrar soruyoruz: Bu anlayışınızdan vazgeçmeniz ve gerekeni yapmanız için daha kaç eğitim emekçisinin şiddete uğraması, can vermesi gerekiyor? Şiddetin son bulması için Milli Eğitim Bakanlığı’nı, eğitimin gerçek bileşenlerinin sözünü dikkate almaya ve şiddetle ilgili ciddi yaptırımlar getirmeye çağırıyoruz. Eğitim emekçilerinin güvenliğini sağlamak, sorumluluğunuzdur” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

orhaneli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu