Haber

Nilüfer’de modern donanımlı fitness merkezi

Nilüfer Belediyesi’nin Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisi bünyesinde bulunan Fistness Salonu tamamen yenilendi. Salona son model spor aletleri alınırken, sauna ve buhar odası da eklendi. Yenilenen salonu ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, böylesine modern bir alanı spor yapmak isteyenlere kazandırmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Nilüfer Belediyesi Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisi yenilenen haliyle artık daha fazla sporsevere hizmet verecek. Uzun bir tadilattan sonra tamamen yenilenen tesise sauna ve buhar odaları da eklenmiş, alanı genişletilmiş ve içindeki spor aletleri artırılmıştır.

Tadilat çalışmaları kapsamında yanındaki başka bir salonla birleştirilerek alanı iki katına çıkarılan Fitness Salonu’ndaki spor aletlerinin tamamı yenilendi. Salona 8 adet son model koşu bandı, 3 adet eliptik bisiklet ve 3 adet yatay bisiklet satın alındı. Ayrıca dünyanın en iyisi sayılan iki adet kürek makinesi ve Bursa’da birkaç salonda bulunan merdiven çıkma makinesi de Nilüfer Belediyesi Spor Salonu’nda yerini aldı. Fitness Salonu’nda Pilates, Zumba gibi grup derslerinin yapılabildiği çok amaçlı bir salon bulunmaktadır. Reformer stüdyosunun bulunduğu salonun soyunma odaları modern hale getirilirken, salonda sauna ve buhar odası da oluşturuldu. Salonun havalandırma sistemi tamamen yenilendi, tavan yükseltildi ve duvarlar yıkılarak tamamen camdan yapıldı.

Modern ekipmanlarla donatılmış Fitness Salonunu ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, bu salonun spor kenti Nilüfer’e çok yakışacağını söyledi. Halkı spor yapmaya teşvik etmek amacıyla çeşitli branşlarda tesisler açtıklarını belirten Önder Fazilet, “Mevcut salonlarımızla fitness yapmak isteyenlerin taleplerini tam olarak karşılayamadık. Bu yüzden bu salonun alanını iki katına çıkardık. Böylece daha fazla kişi faydalanacaktır. “Halkımız spor yapmak istediği sürece her türlü imkânı seferber edeceğiz” dedi.

Başkan Fazilet, salonun yeni yüzünün çok güzel olduğunu belirterek, yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisi bünyesinde yer alan Fitness Center, yenilenen görünümüyle Pazar hariç haftanın 6 günü 08.00 – 22.00 saatleri arasında açık olacaktır. 12 Şubat Pazartesi gününden itibaren açılacak olan Fitness Center’da uzman eğitmenler spor yapanlara destek verecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habertuzlukcu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu