Haber

Öldürülen Müzisyen Onur Şener’in Adı Çankaya’da Yaşayacak

Ankara’da bir eğlence mekanında şarkıyı çalmadığı için öldürülen müzisyen Onur Şener’in adı Çankaya ilçesindeki bir parka verildi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Sevgili Onur Şener’in adı bu parkta sonsuza kadar yaşayacak” dedi. Onur Şener’in ablası Pınar Şener Harput, “Böyle bir durumda, inancınız ne olursa olsun, onun burada olduğunu hissediyorsunuz. Bir gün arı olarak geliyor, kelebek olarak geliyor… Burada ama ben onu tanıyorum. “

Çankaya Belediyesi, Onur Şener’in adını taşıyan parkın açılışını bugün yaptı. Alacaatlı Mahallesi 4982. Sokak’ta adını Onur Şener’den alan parkın açılışında konuşan Şener’in ablası Pınar Şener Harput, şunları söyledi:

“DÜŞÜNÜYORSUN, KALBİMİZİ OKUYORSUN”

“İki buçuk ay önce, plan yaparken hayatın farklı bir noktaya gelebileceğini öğrendik. Tüm sevdikleri gibi… Böyle bir durumda, inancınız ne olursa olsun, onun burada olduğunu hissediyorsunuz. Bir gün geliyor. arı olarak gelir, kelebek olarak gelir… Onu tanırım çok teşekkür ederim annemin çok istediği bir şeydi bizim evimize çok yakın bir yerde böyle anılması. .Çünkü sosyal medyada da yazdım.Çocukları ve hayvanları çok sever.Orman ve park tam on şeydir.Sadece o.”Adını yaşatalım. Liderim, çok teşekkür ederim. Düşündün, kalbimizi okudun. Geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Buraya gelen herkesin Onur’a karşı iyi dilekleri ve iyi hisleri var. Hissediyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“BU PARK SADECE ÇANKAYA, ANKARA İÇİN DEĞİL, TÜM TÜRKİYE İÇİN SAYIN ONUR’UN ANISININ ADINI YAŞATACAK BİR ANITIYA DÖNÜŞECEK”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün bir açılımın içindeyiz. Her ölüm bir erken ölümdür. Ancak bazı ölümler maalesef çok erken oluyor. Ekim ayı başında haberi duyunca tüm Türkiye dehşete kapıldı. Vahşice katledildiler.” bir baba, bir oğul, bir kardeş.Türkiye’de hepimizi derinden etkileyen ve herkesi yaralayan bir olay oldu.Herkesin yüreğini ve vicdanını yaraladı.Videoyu Ceyla sevgili Onur ile izledik.Bir insan hikayesi gündeme geldi.Az önce. aynı zamanda toplumu da sorgulayan bir olay oldu.”Böyle bir olay nasıl olur”Böyle olaylar oluyor, olmaması en büyük temennimiz.Bir sanatçımızı hayattan kopardılar. Çankaya Belediyesi olarak sevgili Onurumuzun adını ve hatırasını yaşatmak gibi bir görevimiz var.Tabii ki biliyorduk.Onur ile aynı okuldan mezun olduk.Biz TED Ankara Kolejinden mezun olduk.O benden sonra mezun oldu.Paylaşıyoruz. Çankaya’da hem acı hem sevinç.

“İSMİ BU PARKTA SONSUZA KADAR YAŞAYACAK”

Onur’un adının yaşatılacağı en keyifli yerlerden biri de hem kendi evinin hem de ailesinin ikametgahına yakın, ailesinin, eşinin, çocuğunun ve çok sevdiği Ceyla’nın ziyaret edip nefes alabileceği bir park olabilir. Evet bugün bu açılışı birlikte yapıyoruz. Sevgili Onur Şener’in adı bu parkta sonsuza kadar yaşayacak. Bu parkta ağaçlar büyüyecek, kuşlar şarkı söyleyecek, kelebekler bu parkta uçacak ve bu park, sevdiği Onur’un anısını sadece Ankara Çankaya’da değil her yerde yaşatacak bir anıta dönüşecek. Türkiye. Çok sevdiği doğa ve bütün hayvanlar burada onun adını anacak. Belediye olarak Çankaya Belediyesi olarak değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. İsimlerini ve hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz. Sevgili anneme şunu söylemek istiyorum; Yunus Emre’nin bir sözü vardır. Diyor; “Ölürse, deriler ölür, ruhlar ölmez.” İşte Onur Şener’in adı, ruhu burada yaşayacak. Her zaman seninle olacak. Buraya her geldiğinizde hoş kokusunu burada yaşayacaksınız. Onur Şener’in adını Çankaya’da yaşatmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu