Ekonomi

Sakarya’da su faturalarına TÜFE artışı uygulanmayacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Aziz, kentte su faturalarında Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) artışı olmayacağını ve kademeli tarifenin kaldırılacağını belirtti.

Belediyeden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Şanlı, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (SASKİ) muhteşem genel kurulunda görüşülerek karara bağlanan yeni yönetmeliğe göre TÜFE artışının faturalara uygulanmayacağını kaydetti. 25 metreküpün üzerindeki su tüketiminde uygulanan kademeli tarife kaldırılacak.

Artan maliyetlere rağmen tüm imkanları seferber ederek su tarifelerini vatandaş odaklı bir yaklaşımla düzenlediklerini belirten Ulu, “Geçen yıl Büyükşehir Belediyesi olarak tarifelerde yaptığımız değişikliklerin yüzde 50’sini sübvanse ettik. Gün geçtikçe maliyetlerin artması, yatırımların ve hizmetlerin devam etmesi güncellemeyi zorunlu hale getirdi.”Şimdi vatandaşlarımızın lehine yeni bir düzenleme yapıyoruz. Hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

Vatandaşlara su kullanımında tasarruf yapma çağrısında bulunan Şanlı, şöyle konuştu:

“Her ay faturalarımıza yansıyan TÜFE artışını su tarifelerimize artık uygulamıyoruz. Ayrıca 25 metreküp ve üzeri su tüketiminde uygulanan kademeli tarifeyi de kaldırıyoruz. Eylül ayı itibarıyla kişi başına fiyatı sabitliyoruz. Böylece 25 metreküp ve üzeri tüketimde metreküp başına 12 lira indirim sağlanacak.Büyükşehir Belediyesi “Vatandaşlarımız için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz.”

haber-karamursel.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu