Ekonomi

TARSİM’in destek prim oranı belli oldu

ANKARA (İGFA) – Tarım Sigortaları Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Risk Paylaşımı ve Reasürans Planı’na göre, Tarım Sigortaları Havuzu’nun 1. Ocak-31 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında olan ancak ulusal ve uluslararası piyasalara devri mümkün olmayan. oranı belirlendi.

Havuz üstü kısım için yüzde 80 ile 95 arasında, havuzun taşıdığı kısım ve havuzu tedarik eden sigorta şirketleri için yüzde 200’ün üzerinde, bitki artefaktları, hayvan hayat branşlarında şap hastalığı donma riskine münhasıran, ek hastalık ve terör riskleri ile sera ve su işleri. Şubelerinin yüzde 200’den fazlası için, münhasıran köy bazlı kuraklık verim sigortasının yüzde 200’den fazlası için prestijli olarak hasar fazlası esası taahhüt edilmiştir.

1 Ocak 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe giren karara göre, fazla zayiat takviyesine ihtiyaç duyulması halinde, söz konusu meblağın Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinin ilgili düzenlemesinden ilgili düzenlemeye aktarılacağı bildirildi. Tarım Sigortaları Havuzu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu