Haber

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, il olma mücadelesini sürdürüyor.

İl olmayı bekleyen ilçelerden Mersin Tarsus’un Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, kentin dört bir yanına ‘Tarsus Kent Oluyor’ ve ‘İlimize Hoş Geldiniz’ gibi dikkat çekici yazılar astırdı.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın başlattığı “İl ile Tarsus” mücadelesi sürüyor. Türkiye’de il sayısının 100’e çıkacağı kamuoyu ile birlikte ilk etapta Tarsus’un il olacağı belirtiliyor. Başkan Bozdoğan, müjdeli mesajı Tarsus’ta reklam alanlarına asılan billboardlarda verdi. “Tarsus İl Oluyor”, “İlimizde Takdir Edildiniz” gibi dikkat çekici yazıları şehrin her yerine astırdı.

Tarsus’un il olması için kentin meslek odaları, STK’ları ve basın mensuplarıyla birlikte çalışmalara başlayan Başkan Bozdoğan, ilçenin hak ettiği değere kavuşması için büyük çabalarının meyvelerini verdiğini söyledi. uzun yıllar hem müzakerelerle hem de lansmanlarla. Verecek çok az şeyi olduğu belirtildi.

Tarih boyunca ilkleri yaşayan Tarsus Antik Kenti’nin neden il olması gerektiğine değinen Lider Bozdoğan, “Bir kent düşünün, tarihiyle, tarımıyla, turizmiyle, dağlarıyla, ovalarıyla, dört mevsimi yaşamasıyla, ilk yaşayan şehir olması Anadolu’da Tarsus’un ve Anadolu’nun Mezopotamya’ya açıldığı bir yerdir şehir bir yanda sanayisi lojistik merkezi 400’ü aşan nüfusu ile il olmayı hak eden bir şehirdir. bin.hayırlı olur inşallah.Bizim ilan etmemizin tek bir sebebi vardı.Bu şehir kendi geleceğini çizsin.Biz bize yeteriz derken bu şehirde her şeyimiz var diyoruz. Bu şehirde her şeyimizin olduğunu söylüyoruz. Özellikle Musevilik, Hristiyanlık ve İslam’ın yaşadığı kadim topraklarda yaşıyoruz.Tabii ki böyle bir şehre yakışan bir vilayet olması gerekir. İnşallah o da güzel bir il olacak” dedi. – MERSİN

mezitlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu