Haber

Tekirdağ’daki orman yangını 13 saatte kontrol altına alındı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesine bağlı Deveciköy Kuştepe Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangını, 13 saat sonra kontrol altına alındı. Yaklaşık 350 hektarlık alanda etkili olan yangının saman balya makinesinden çıktığı iddia edildi.

Malkara’nın Deveciköy Kuştepe ilçesinde dün saat 16.00 sıralarında meşe ağaçlarının olduğu ormanda yangın çıktı. Tekirdağ Orman Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra çevre illerden de çok sayıda itfaiye grubu ve iş makinesi yangına sevk edildi. Yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Alevlere 4 helikopter ve 2 uçakla havadan müdahale edildi. Dün gece olay yerine gelen Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yangının 350 hektarlık alanda etkili olduğunu açıkladı. Yangın, yapılan müdahalelerin ardından bu sabah saat 05.00 sıralarında kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmalarına başlandı.

Balya makinesinin meşe ağaçları bulunan bölgede 350 hektarlık alanın yanmasına neden olduğu iddia edildi. Dün adı öğrenilemeyen bir kişi ormana yakın biçilen tarlada samanları balyaya çevirirken balya makinesinin tutuşması sonucu yangın çıktığı iddia edildi. Jandarma ekipleri, yangının çıkış sebebini belirlemek için çalışma başlattı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu