Yaşam

Test Edip Onaylayanlar Var! TikTok’un Yeni Akımı “Kırmızı Tırnak Teorisi” Nedir?

TikTok platformu her gün dünya trendlerini belirliyor desek palavra olmaz. Birbirinden farklı akımlardan, pratik teorilere kadar her şey burada mevcut! Pekala son vakitlerde tanınan olan ‘kırmızı tırnak teorisi’ ne manaya geliyor? Ne işe yarıyor? Anlattık! ?

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/ar…

Her geçen gün çıkan TikTok akımlarına yetişmek maalesef hayli zor! En son çıkan “kırmızı tırnak teorisi” de bunlardan biri.

Peki neredeyse her görüntüde karşımıza çıkan bu teorinin olayı ne? Ne işe yarıyor?

Kırmızı tırnak teorisi bekar bayanların ortaya attığı bir teori. Şayet bir erkeğin ilgisini çekmek istiyorsanız, tırnaklarınıza kırmızı oje sürmelisiniz.

TikToker’lar bunun ilk sebebi olarak ‘kırmızının erkeklerin karşı koyamadığı bir renk olması’ diyor!

İlk olarak 2022 yılının Ocak-Şubat aylarında ortaya çıkan bu teori, son aylarda ivme kazanarak popüler oldu!

Kırmızı tırnak teorisini paylaşan kullanıcılardan biri ‘Ne vakit tırnaklarımı kırmızıya boyasam bir erkek bunun hakkında yorum yapıyor’ dedi. Bunun altında yatan sebep ise çok daha ilginç…

TikToker, erkeklerin tırnakta kırmızı rengini sevmesinin sebebinin bunun onlara “annelerinin 90’lardaki tırnaklarını hatırlatması” olduğunu söyledi!

Farklı bir görüntüde farklı bir TikToker ise ‘Erkekler kırmızı tırnaklara ilgi duyar çünkü büyürken ünlülere ilk kez aşık olduklarında, öğretmenlerde ve 90’larda kızlarla birinci tanışmalarında daima kırmızı ojeli tırnaklar vardı’ şeklinde açıkladı.

Oje rengi kelam konusu olduğunda herkesin örnek aldığı Hailey Bieber da kırmızı renk oje tercih ettiğine nazaran teori gerçek olabilir mi? ?

Sizin bu teori ve gözleme dair niyetleriniz neler? Sizce kırmızı ojenin bu türlü bir tesiri var mı?

Yorumlara buyurun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu