Haber

Yeniden Refah adayı Sedat Yalçın: Bursa’ya değer katacağız

BURSA (İGFA) –Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Merkezi Karar-Yürütme Kurulu Üyesi Mesut Yıldız, Yeniden Refah Partisi Bursa İl Lideri Murat Kolancı’nın katılımıyla gerçekleştirilen Aday Tanıtma Toplantısı’na Bursa basını ve partililer yoğun ilgi gösterdi. YRP İlçe Belediye Lideri adaylarının yanı sıra.

Ankara’ya dönüşünde Kestel’deki partililer tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Sedat Yalçın’a, Aday Tanıtma Toplantısı’nın yapıldığı salona coşkulu bir konvoy eşlik etti.

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediyesi Lider adayı Sedat Yalçın, Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Maliye ve Hazine Bakanlığı’nda 10 yıllık bir geçmişi olduğunu belirterek, “Daha sonra büyük şirketlere danışman olarak çalıştım. şirketlerinde Yeminli Mali Müşavir olarak görev aldım. “Daha sonra siyasetin içinde yer aldım ve 20 yılı aşkın bir süre Bursa’ya ve ülkemize hizmet ettim” dedi.

Sedat Yalçın, şehirlerin, halkın ve vatandaşların yaşadığı sorunların tek taraftan ele alınamayacağını vurgulayarak, sorunların çözümünde farklı uzmanlık alanlarının da yer alması gerektiğine dikkat çekti. Yalçın, Bursa’da kimsenin ötekileştirilmediği, herkese ulaşılabilen bir yönetimin olması gerektiğini vurgulayarak, “Bursa binlerce yıllık tecrübenin hayat verdiği bir şehir. Sanayi kültürüne sahip bir şehir. , tarım arazileri ve turizm. Çalışmak lazım. Bilmeden çözemeyiz. Dünyanın bütün şehirleri rekabet halinde.” Turizm ve yatırımda hemen hemen her kimlikle rekabet halindedir. Çevre bilinci olmayan bir şehre ne turist ne de yatırım gider. Çevrenin temiz tutulması gerekiyor. Bursa fiziki kurallarını zorlamış bir şehir. Sektörden çok daha fazla faydalanabiliriz. Dünyada yeşil OSB diye bir şey var. Şehirde “Sanayi görmeyeceksiniz. Hepsi şehrin dışında. Sürdürülebilirlik kültürü var. Bunu yapacak olan da kamu yönetimi. Herkesin rol alabileceği, oyun oynamadan bir çözüm olması lazım.” toplumun ekmeğiyle” dedi.

Enerji konusuna ilişkin de değerli açıklamalarda bulunan Yalçın; Dezavantajlı gruplara yönelik net projeleri olduğunu, her hafta açıklayacaklarını, özellikle öğrencilerin barınma sorununu çözeceklerini vurguladı.

“SUDA YÜZDE 40 İNDİRİM VERECEĞİZ”

Sedat Yalçın, AK Parti Bursa İl Başkanı olduğu dönemde 4 önemli seçimi başarıyla yöneterek tarihi çalışmalara imza attıklarına dikkat çekerek; “İşimizden sorumlu olma kültürümüz var. Size emanet edilen milletin malı, bedel kaybetmeden teslim edilmelidir. Bu süreçte Refah Partisi’nin seçim harcamalarını şeffaf bir şekilde göreceksiniz. Her hafta basın toplantıları yapacağız. Bursa’yı liyakatle yöneteceğiz. Son 3 haftada ise yıllardır hazırladığımız projelerimizi sunacağız. “Ayrıca seçimi kazanırsak Bursa’nın ilk etap sularında da yüzde 40 indirim yapacağız” dedi.

Tekrar Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Sedat Yalçın, seçim sırasında sadece Bursa’dan bahsetmek istediğini belirterek, tüm adaylara da aynısını yapmalarını tavsiye etti.

Bursa İl Başkanı Murat Kolancı, Yeniden Refah Partisi’nin 94 ruhuyla Bursa’da kendi adayıyla seçime gittiğini belirterek, “Artık işin sahibi direksiyonda. Yeniden Refah Partisi yönetecek” Bursa siyaseti.”

haber-altinova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu