Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BIST 100 güne %0,12’lik kısmi yükselişle 7.675,35 puandan başladı.

Kısmi alıcılarla başlayan BIST 100 endeksi ilk periyotlarda 7.700 puan bandına doğru ilerledi. Dünkü süreçlerde ise sabit kalarak günü 7.665,87 puandan kapatan endeks, dolar bazında 267 dolardan yoluna devam ediyor.

BIST 100’de işlem gören hisse senetlerinden dün 43 hisse yükselirken, 50 hisse değer kaybetti. Endeksin günlük işlem hacmi 75,9 milyar TL ile toplam hacmin %68’ini oluşturdu.

Güne neşeli başlayan segmentlerden biri bilişim, bankalarVe teknolojigerçekleşti. KOBİ, mineral ürünlerVe metal ürünlerigüne ekside başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında günün ilk saatlerinde en çok yükseliş gösterenler; SAHOL, MGROS, PSGYO, AKBNKVe GLİHO olmuş. Güne satışla başlayan hisse senetleri arasında; MIATK, PENTA, GUBRF, KCAERVe YEOTKgerçekleşti.

Borsa İstanbulGenel olarak ISBTR, HTTPVe MERMERHisseleri güne tavan fiyattan başladı. ENSRIEn çok düşüş hissesi açılışta baz fiyatına gerileyen hisse oldu.

Günün önemli gelişmeleri arasında bugün yurt içinde yabancı payı ve DİBS süreçleri yayınlanacak. ABD yurtdışında İşsizlik Başvurularıile Endüstriyel üretimVe kapasite kullanımıveriler takip edilecek.

InvestingPro, borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu