Ekonomi

Boyner’den 500 bini aşkın ürünün yenilenmesiyle 6 milyar litre su tasarrufu

Boyner, döngüsel dönüşüm hareketi Nivogo ile iş birliği yaparak lekeli, kırışmış ya da gösterişli nedenlerle satışa çıkarılamayan kıyafetleri yenileyerek ömrünü uzatıyor ve ekonomiye kazandırılmasını sağlıyor. Yenilenen çalışmalarla; 6,1 milyar litre su kullanımı ve 9,5 milyon kilogram karbon salınımının önüne geçildi.

Tekstil atıklarının oluşmasını önlemek için iş birliği yapan Nivogo ve Boyner, çeşitli nedenlerle raflardan depoya kaldırılan ve satışa çıkarılamayan eserlere yeniden hayat veriyor. Yenilenen parçalar Boyner Outlet mağazalarında, internet sitesinde outlet kategorisinde ve Nivogo’nun döngüsel alışveriş platformlarında sürdürülebilir moda anlayışıyla bireysel kullanıcılarla buluşuyor. Satılık olan bu eserlerdeki QR kodlar, işin süreçleri, kullanıcıların bu eseri satın alarak tasarruf ettikleri karbon emisyonları ve su ölçümü bilgilerini içeren bir altyapıdan oluşuyor.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR DETAYLARA SON DERECE ÖNEM VERİYORUZ”

Boyner Küme ve Boyner Büyük Mağazacılık Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Oya Uzun, Boyner ve Nivogo işbirliğine ilişkin şunları söyledi: “Kaynakların sınırsız olmadığı düşünüldüğünde markaların geleceğimiz için bilinçli tüketimin altını çizmesi daha da değerli hale geldi. Çok değer veriyor ​​tüm projelerimizde sürdürülebilir detaylar.Sürdürülebilir bir dünya ve sürdürülebilir bir dünya için birçok kurum ve kuruluşun girişimlerini destekliyoruz.Nivogo ile yaptığımız iş birliği ile satışa çıkaramadığımız lekeli, kırışmış veya sergilenen eserleri yeniliyoruz. depolarımızın yeniden döngüsel ekonomiye dahil olmalarının ve onları yeni kullanıcılarla buluşturmanın önünü açıyoruz.”Bir moda akımı yaratarak geleceğimiz için anlamlı bir adım atıyoruz. Nivogo ile döngüsel dönüşüm odaklı farklı projeler için çalışmaya ve sürdürülebilir bir dünyayı mümkün kılmak için iş birliğimizi her geçen gün güçlendirmeye devam ediyoruz.”

Nivogo CMO’su Tunahan Kafa, “Boyner, hikayemizin başından beri birlikte yürüdüğümüz bir marka ortağı. hızlı moda şubesi, ortak inancımız bugüne kadar yüzbinlerce eseri döngüsel ekonomiye kazandırmamızı sağladı.Türkiye’nin lider Döngüsel Dönüşüm Hareketi olarak, ortak hedeflerimiz olan markalarla daha sürdürülebilir ve güzel bir dünya için çalışmaktan gurur duyuyoruz. Gücümüzü güçlendirmeye ve daha iyi bir dünyayı mümkün kılmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu