Haber

Çankırı’da deprem mi oldu? AFAD – Kandilli Çankırı depreminin şiddeti ne kadar, merkezi neresi? Çankırı depremi ne zaman ve saat kaçta oldu?

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde saat 4.08 sıralarında şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 5.9 olarak açıklarken, Çankırı dahil birçok ilde şiddetli sarsıntı hissedildi. Peki, Çankırı’da deprem oldu mu? AFAD – Kandilli Çankırı depreminin şiddeti ne kadar, merkezi neresi? Çankırı depremi ne zaman ve saat kaçta oldu?

ÇANKIRI DEPREMİ MİYDİ?

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde saat 4.08 sıralarında şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 5.9 olarak açıklarken, şiddetli sarsıntı Marmara bölgesindeki birçok ilde hissedildi. AFAD’dan depremle ilgili yapılan açıklamada, “Düzce ili Gölyaka ilçesinde saat 04.08 sıralarında 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.” söylendi. 6.8 kilometre derinlikte meydana gelen deprem birçok ilde şiddetini gösterdi. Başta İstanbul ve Çankırı olmak üzere depremi hisseden vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Şu ana kadar ölü ya da yaralı bilgisi aktarılmadı.

5.9 SARSMA BÜYÜK Mİ?

4 ve 6 büyüklüğündeki orta şiddetteki sarsıntılarda ise eşyalar yerinden oynatılabilmekte, zayıf binalar zarar görebilmektedir. Sarsıntının büyüklüğü 6’ya yaklaştıkça orta derecede hasara neden olur ve binaların dayanıklılığına bağlı olarak duvarlar ve bacalar çöker. Bu nedenle 5.9 büyüklüğündeki bir deprem, kararsız yapılar için çok büyük problemler yaratabilir.

savsathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu