Haber

Cennete Gitmek İsteyen 47 Hıristiyan Açlıktan İntihar Etti

Aç kalarak cennete gideceklerini sanan Hıristiyan mezhebine mensup 47 kişinin cesedine ulaşıldı. Cuma günü Kenya’nın sahil kasabası Malindi yakınlarındaki Shakahola ormanındaki polis, sayının artmasından endişe duyuyor.

Daha önce, bir kişinin “şüpheli faaliyetler” konusunda uyarılması üzerine harekete geçildi.

Euronews’te yer alan habere göreGood News International Kilisesi’ne baskın düzenledi ve bu operasyonda “cennete gitmek” adına “ölüm orucunda” olan 15 kişiyi kurtardı.

Açlıktan adeta bir deri bir kemik kalan bu kişilerden 4’ü hastanede yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis, bu kilisenin papazı Paul Mackenzie’yi tutuklamıştı. Reuters’e göre yerel basına göre Paul Mackenzie gözaltındayken yemek yemeyi ve su içmeyi reddediyor.

Bu arada İçişleri Bakanı Kithure Kindiki, arama çalışmalarının yapıldığı ormandaki 800 dönümlük arazinin kordon altına alındığını ve “cinayet mahalli” ilan edildiğini bildirdi.

Kindiki, ancak temiz insanları ölüme götürenlerin en ağır şekilde cezalandırılması ve dini yerlerin güvenliği konusunda daha katı düzenlemeler yapılması halinde kamu vicdanının rahatlayacağı görüşünü dile getirdi.

Polis raporlarına göre son yıllarda Kenya’da şiddet içeren ve hatalı faaliyetler yürüten mezheplerin sayısında ciddi bir artış var.

kabaduz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu