Ekonomi

Çin, Siber Güvenlik Sigortası Sektörünün Geliştirilmesine İlişkin Direktifi Yayımladı

2023 Küresel Dijital Konferansı, Çin’in Pekin kentindeki Çin Ulusal Kongre Merkezi’nde düzenlendi. ekonomi4 Temmuz 2023 tarihli konferansta standda araç güvenliği simülasyon platformunun özelliklerini gösteren işçi. (Fotoğraf: Ren Chao/Xinhua)

PEKİN, 18 Temmuz (Xinhua) — Çin, siber güvenlik sigortası bölümünün sağlıklı gelişimini desteklemek için bir yönerge yayınladı.

Yönerge, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile Çin Ulusal Mali Düzenleme İdaresi tarafından ortaklaşa yayınlandı.

Yeni bir sigorta hizmeti türü olan siber güvenlik sigortası, şirketlerin siber güvenlik sorunlarıyla başa çıkma becerilerini geliştirerek ülkedeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin dijital dönüşümünü destekleyecektir.

Direktifte, Çin’in destekleyici politika ve düzenlemeleri daha da iyileştireceği, işletmeler arasında siber güvenlik sigortasının uygulanmasını teşvik edeceği ve siber güvenlik sigortacılarını daha yetenekli olmaları için eğitmeye devam edeceği belirtildi.

Yönergede, sigorta şirketlerinin siber güvenlik risk yönetiminin farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere daha geniş bir yelpazede siber güvenlik sigortası hizmetleri geliştirmelerinin teşvik edilmesine yönelik çalışmalar yapılacağı da belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu