Haber

Depremzede Amed’e 7. doğum günü sürprizi

Depremin ardından ailesiyle birlikte Diyarbakır’dan Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gelen Amed Aslan’a (7) sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Pastasını kesen Aslan’a Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Gökhan Öner hediyeler verdi.

Depremden etkilenen illerden Diyarbakır’ın Bismil ilçesinden Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gelen 6 kişilik Aslan ailesi, yakınlarının kendilerine tahsis ettiği konuta yerleşti. Ailenin 4 çocuğu da misafir öğrenci olarak Esenyurt İlkokuluna nakledildi. 1. sınıf öğrencisi Amed Aslan’ın 7. yaş gününde olduğunu öğrenen Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan usta öğreticiler, Amed için sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. Usta öğreticiler ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Gökhan Öner, Amed’e çeşitli hediyeler vererek doğum gününü kutladı.

Ailesiyle birlikte Yüksekova’ya misafir olarak geldiğini belirten 4 çocuk annesi Sevda Aslan, sürpriz için kendisine teşekkür ettiklerini söyledi.

7. yaş gününü kutlayan Amed Aslan, “Çok mutluyum. Bu benim en güzel doğum günümdü, teşekkür ederim. Herkesi çok seviyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu