Haber

Dilan ve Engin Polat Soruşturma Bakanlığı Harekete Geçti: “Sosyal Medya Olayları İncelenecek”

Son dönemde tanınan sosyal medya fenomeni Dilan Polat’ın ‘kara para aklama’ iddialarıyla gündeme gelmesinin ardından diğer sosyal medya fenomenlerinin de kontrol altına alınacağı bildirildi. Odatv’de yer alan habere göre 600’e yakın sosyal medya fenomeni araştırılacak. Bu bireylerin lüks yaşam tarzlarını yansıtan paylaşımlarının detaylı olarak inceleneceği belirtildi.

Kaynak:https://www.odatv4.com/guncel/dilan-e…

Bir süredir gündemimiz Dilan ve Engin Polat’ın “kara para aklama” soruşturmasıydı… Her gün çiftin para akışına ve özel hayatına dair yeni haberler alıyoruz.

Soruşturma öncesinde milyonların güvenini kazanan ve iyilik meleği gibi görünen Dilan Polat’ın yasa dışı işler yapması kamuoyunu harekete geçirdi.

Güvendikleri diğer sosyal medya fenomenleri hakkında araştırma talebinde bulunanlar da oldu. Avukatlar ve gazeteciler de olayı takip ederek kamuoyunun ihtişamıyla gözlerini kamaştıran isimleri araştırmaya başladı.

Tüm bunların gölgesinde yargının harekete geçtiği yönündeki argümanlar da gündemi oldukça meşgul etti. Bugün Odatv’nin haberiyle herkes rahatladı.

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal medya fenomenlerinin paylaşımlarını ve lüks yaşam tarzlarını izlemeye başlıyor.

Bu kapsamda yaklaşık 600 sosyal medya fenomeninin detaylı olarak inceleneceği belirtildi. Bakanlık yetkilileri maddelerle ilgili olağan dışı durumlarla karşılaşmaları halinde bu durumu ilgili kurum ve birimlerle paylaşacak.

Öte yandan Ticaret Bakanlığı, internet üzerinden satılan eserlerin daha aktif denetlenmesi için harekete geçti ve e-Ticaret’te İş Güvenliği Projesi’ni duyurdu.

Bu projenin taslağına göre internet, telefon gibi uzaktan iletişim araçlarıyla satışa sunulan eserlerin şikayet olması durumunda veya kendi inisiyatifiyle inceleneceği belirtildi.

Ayrıca işletmelerin denetim yapan yetkili kurumlarla iş birliği yapması ve gerektiğinde kontrol amaçlı kapalı alışveriş yaparak iş numunesi alması da planlanıyor.

Gözler resmi kurumların yapacağı açıklamada olacak…

balahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu