Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: “Dünyanın, Avrupa’nın en iyi statlarına sahibiz”

gençlik ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak, “Avrupa’nın, dünyanın en iyi statlarına sahibiz. 34 stat yaptık. 6 stat daha yapılıyor.” söz konusu.

Temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Bakan Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği “Gençlerle Çay Sohbeti” etkinliğine katıldı.

Bakan Bak, gençlerle toplantıda yaptığı konuşmada, deprem bölgesindeki yüklerin kaldırılması adına yapılan çalışmaları yerinde görmek için bölgeye geldiğini söyledi.

Gençlik yıllarında farklı branşlarda da çalıştı. sporBunu kendisinin yaptığını ve sporun hayatının bir modülü olduğunu ifade eden Bak, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız da sporcu. Türk sporuna yaptığı yatırımlar arasında devasa statlar, spor salonları, yüzme havuzları, gençlik merkezleri, futbol sahaları, futbol sahaları, basketbol sahaları, köylerde voleybol sahaları, inanılmaz tesisler var. Madalyada yükselen bir trend var. uluslararası şampiyonalarda kazandı Başarılar Son Avrupa maçlarında 9 altın, 9 gümüş ve 20 bronz madalya kazanan bir Türk takımı var.2024 Paris Olimpiyatlarında kota mücadeleleri var.Kulüplerimizin temposu yoğun.Uluslararası ligler, sizler Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde yaz spor okullarında birçok şey düzenliyoruz.”

Bakan Bak, konuşmasının ardından gençlerin sorularını yanıtladı.

Programa gençlerin yanı sıra Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Vahit Kirişçi, Mehmet Şahin, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu