Haber

Hakkari’de Ülke Partisi İl Başkanı ve yönetimi AK Parti’ye katıldı

Cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesinin ardından Vatan Partisi Hakkari İl Başkanı Enver Samioğlu partisinden istifa ettiğini açıkladı. Samioğlu, beraberindeki parti yöneticileriyle AK Parti seçim bürosuna gitti. Burada Samioğlu’nu, AK Parti İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar ve Hakkari milletvekili adayı Dr. Hikmet Yaşar ile partililer karşıladı. Genel Önder İnce’nin adaylığına bir hafta kala AK Parti yönetimiyle temaslarda bulunduğunu belirten Samioğlu, genel başkanları Muharrem İnce’ye yapılanları kabul etmediklerini ifade etti.

‘DOĞRU ADRESE GELİN’

Parti olarak il ve ilçe yönetimleri ile birlikte AK Parti’ye katılma kararı aldıklarını kaydeden Samioğlu, “Seçimlerde Cumhur İttifakı’nda yer alma kararı aldık. Bugün prestijiyle partimizden istifa ettik. Vatan Partisi’nin Hakkari İl Teşkilatını fesh ettik. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

Törende konuşan AK Parti Hakkari İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, seçimlere kısa bir süre kala Vatan Partisi İl Başkanı’nın il ve ilçe teşkilatlarının ülke ve vatan için doğru adrese geldiğini söylediğini söyledi. Konuşmaların ardından AK Parti ve yönetimine katılan Samioğlu’na İl Başkanı Kaya ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir tarafından rozetleri takdim edildi. (HABER MERKEZİ)

macka-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu