Ekonomi

Kahramanmaraş’ta yapımına başlanan konutlarda çalışmalar sürüyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından binaları yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşlar için yapılması planlanan konut alanında çalışmalar sürüyor.

İlk etapta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) koordinasyonunda depremler sonrası belirlenen yerlerde temeller atıldı ve katlar yükselmeye başladı. İlk temeli atılan 7 bin 353 konut ile 620 köy evinin inşaatın başlamasından itibaren 6 ay içinde teslim edilmesinin planlandığı kaydedildi.

Öte yandan Dulkadiroğlu mahallesi Karacasu Karşıyaka TOKİ Evleri’nin devamı niteliğindeki toplu konutta ise çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Bölgede temelleri atılan ve çalışmaları devam eden depremzedelerin evlerinin ilk etapta 13 blok olarak yapılacağı belirtildi. Kentin birçok yerinde başlayan çalışmaların aralıksız devam edeceği belirtildi.

Deprem öncesi yapımı tamamlanan toplu konutlarda oturan Remzi Büyükçıkrıkçı, “İnşaatlar hızla yükseliyor. Toplu konutlar konutlarımıza katıldığında buralar daha da güzelleşecek. Henüz 1 ay oldu katlar hızla yükseliyor inşaatın başlamasına kadar. Temeller sağlam. İnsanlar TOKİ’ye güvenmeli” söz konusu. Vatandaşlardan Veysel Önal “Depremde zarar görmedik, zemin sağlam. TOKİ gerçekten yaptığı işi başarıyla yapıyor. TOKİ’nin devamı yapılıyor. İnsanlar TOKİ’ye güvenmeli”ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu