Haber

İsrail’den son dakika soykırım açıklaması! Netanyahu’dan ‘Hitler’ yalanı

Netanyahu’dan son dakika haberi:İsrail’in Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam saldırıları hız kesmeden devam ederken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu uzun yıllar konuşulacak çarpıcı bir açıklama yaptı.

‘SAHTE SOYKIRIM DAVASI’

Güney Afrika’nın İsrail’e karşı açtığı “soykırım” davası sonucunda Uluslararası Adalet Divanı’nın aldığı geçici tedbir kararına ilişkin konuşan Netanyahu, şunları söyledi: “Uluslararası Adalet Divanı’nın sahte soykırım davasına bakması, Holokost’tan hiçbir ders alınmadığını gösteriyor.”söz konusu.

HİTLER’İN KİTABINI ‘GAZZE’DE BULUNDU’ YALANıyla GÖSTERDİ

Netanyahu, Hitler’in Gazze’de olduğunu iddia ettiği ‘Kavgam’ kitabının Arapça nüshasını gösteriyor. “Yeni Naziler çocuklarını böyle eğitiyor. Yahudi devleti Holokost’tan sonra Yahudileri korumak için küllerinden yeniden doğdu. Bunu bizden kimse alamayacak.”söz konusu.

‘SONRAKİ KATLİAM GÜNÜMÜZDEKİ KONU’

Netanyahu, “Hamas’ı yok etmezsek bir sonraki katliam an meselesi. Mutlak zaferden başka seçeneğimiz yok. Kararlılığımızı ve yeteneklerimizi sorgulayanlar var, şüphe ve karamsarlık tohumları ekiyorlar ama biz kazanacağız.”Sanki konuşuyordu.

GÜNEY AFRİKA SOYKIRIM DAVASINI AÇTI

Güney Afrika Cumhuriyeti, İsrail’in Gazze’deki eylemlerinin Soykırım Sözleşmesi’ne aykırı olduğu gerekçesiyle Uluslararası Adalet Divanı’nda soykırım davası açtı.

ADALET MAHKEMESİ ARAÇLI TEDBİRLERE KARAR VERDİ

Uluslararası Adalet Divanı, Güney Afrika’nın İsrail’e karşı açtığı soykırım davasında ihtiyati tedbir kararı verdi. Mahkeme İsrail’in “dosyanın reddi” talebini reddederek soykırım davasının esastan görülmesine karar verdi.

Mahkeme, 26 Ocak’ta açıkladığı ihtiyati kararlarda, İsrail’in Soykırım Sözleşmesi’nin 2. maddesinde tanımlanan fiillerin işlenmesini önlemek için mümkün olan her türlü tedbiri almasına, İsrail ordusunun Madde 2’de tanımlanan fiilleri işlemesini önlemek için derhal tedbir almasına hükmetmişti. Soykırım Sözleşmesinin 2. maddesi ve Gazze’deki Filistinlilerin korunması. Gazze’de Filistinlilere soykırım çağrısı yapanların önlenmesi, engellenmesi ve cezalandırılması için gerekli tüm adımları atmak, Gazze’de Filistinlilerin karşı karşıya kaldığı olumsuz yaşam koşullarının ortadan kaldırılması için ihtiyaç duyulan temel hizmetlerin ve insani yardımların sağlanmasını sağlayacak acil ve etkili tedbirleri almak, Gazze’deki Filistinlilere Karşı Soykırım Sözleşmesi’ne uymak. Mahkemenin, imhanın önlenmesi ve hukuka aykırı olduğunu gösteren delillerin korunması için etkili tedbirler alması ve kararın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir ay içinde alınan tüm tedbirlere ilişkin bir raporun Mahkemeye sunulması gerektiğine hükmetti.

haber-akpinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu