Ekonomi

Kripto borsası Gate.io, sorun söylentilerini yalanladı

Investing.com – Kripto para sektöründeki söylentilerin merkezinde bu kez Gate.io var.

Orta ölçekli merkezi kripto para borsalarının ortasında yer alan Gateio’da para çekme işlemlerinde sorun yaşandığına dair söylentiler son günlerde hızla yayılıyor. Bu söylentileri, borsanın iflas edebileceğine dair daha önemli argümanlar takip etti.

Borsa yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, süreçlerin sorunsuz bir şekilde devam ettiği söylenerek, tüm iddialar reddedildi. Borsanın sorunsuz çalıştığı duyurulmasına rağmen, borsanın yerel kripto varlığı GT’nin hızlı düşüşü engellenemedi.

Gate.io ile ilgili sorunun kaynağında Blockchain projesi yer alıyor. çoklu zincir kaynaklandığı ileri sürülmüştür. Geçen hafta sonu Arkham Intelligence, sorunlu blockchain projesinin ekibinin yerel varlığı MULTI tokenini Gate.io borsasına 3 milyon dolara gönderdiğini bildirdi. Bu durum Gate.io için bir sorun olarak görülmese de sonrasında borsanın projeyle ilgili olabileceğine dair söylentilerin yayılması kripto borsasını sıkıntıya sokan bir spekülasyona dönüştü.

Gate.io Yetkililer söylentileri yalanlarken, operasyonların sorunsuz devam edeceğine dair güvence verdiler. Çoklu zincir krizi, geçen hafta projenin CEO’sunun Çin’de tutuklandığı haberiyle büyümeye başladı. Ekip, proje sunucularına erişemediklerini ve bu nedenle süreçte gecikmeler yaşandığını açıkladı.

Söylentilerin etkisiyle Gate.io’nun net rezervleri son 24 saatte yüzde 10 azaldı ve 150 milyon dolarlık çıkış olduğu kaydedildi.

Bir şekilde Gate.io ile ilişkilendirilen Multichain krizi nedeniyle borsanın yerel varlığı GT , ortaya çıkan panikle sert düşüşlere maruz kaldı. GT dünden bu yana değerinin %10’unu kaybederken, hızla 4,9 dolardan 4,5 doların altına düştü.

Author: Günay Caymaz

seydikemer-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu