Ekonomi

Otokar, Gürcistan’a 30 otobüs ihraç ediyor

Otokar, Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı 30 otobüslük ihaleyi kazanarak kısa sürede araçları teslim etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yenilikçi otobüsleriyle uluslararası rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor.

60 yıla yakın sektör tecrübesiyle ürettiği araçlarla Türkiye’de ve dünyanın 50’den fazla ülkesinde tasarımı, dayanıklılığı ve teknolojisiyle öne çıkan Otokar, geçtiğimiz günlerde Gürcistan Bakanlığı’nın açtığı 30 otobüslük ihaleyi kazandı. kısa sürede teslim edip araçları teslim ettik.

Gürcistan’ın artan toplu taşıma ihtiyacını karşılamak için başlattığı dönüşüm çalışmaları sonucunda 2020 yılında 175 otobüslük ihracat anlaşması imzalayan Otokar, araç parkını 2 yılda 200’ün üzerine çıkarmayı başardı. Otokar Kent ve Sultan model otobüsler şu anda Gürcistan’da 6 farklı belediye tarafından kullanılıyor. Yeni ihale kapsamında teslim edilen 30 Doruk model otobüs, Gürcistan İçişleri Bakanlığı işçilerini taşıyacak.

“Bölgede ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz”

Otokar Ticari Araçlar Kamu Satış Müdürü Yetenekli Özşeker, Otokar’ın otobüs ihracatında başarılı olduğunu belirterek, “Kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak geliştirdiğimiz çevreci, konforlu ve güvenli araçlarımız geniş bir coğrafyada tercih ediliyor. bir solukta araçlarımız 6 belediyenin filosunda başarıyla hizmet vermeye devam ediyor.Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanarak teslim ettiğimiz 30 otobüsle yurt içindeki araç parkımızı daha da artırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Satış sonrası hizmetlerdeki başarımızla öncelikli tercih olmaya devam ediyoruz.Bölgede ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz.” terimleri kullandı.

Otokar’ın kullanıcı beklentileri doğrultusunda ürettiği ve yurt dışında Vectio adıyla satışa sunduğu 9 metrelik orta boy Doruk otobüsler, modern iç ve dış görünümü, güçlü motoru, yol tutuş ve çekiş performansının yanı sıra düşük işletimi ile öne çıkıyor. maliyetler. Geniş ve geniş camları, iç hacmi ve standart kliması ile yolculara konforlu ve keyifli bir yolculuk sunuyor. Avrupa güvenlik normlarına uygun sistemlerin kullanıldığı otobüslerde, önde ve arkada tamamen kuru havalı disk frenlerin yanı sıra ABS, ASR ve Retarder sayesinde maksimum güvenlik sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu