Yaşam

Oyuncu Mehmet Aslantuğ, adayı olduğu TİP’e üye olamadı.

Rol aldığı dizilerdeki başarısıyla adından söz ettiren usta oyuncu Mehmet Aslantuğ, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’ın önerisiyle milletvekili adayı oldu. Sandıkların açılmasıyla birlikte Muğla’da ilk olağan milletvekili adayı olan oyuncunun kaderi de belli oldu.

PARLAMENTOYA GİRİLEMEZ

Muğla’da sandıkların yüzde 100’ü açıldı. CHP yüzde 37,77, AK Parti yüzde 24,14, İYİ Parti yüzde 17,23, MHP yüzde 6,17 ve TİP yüzde 5,67 oy aldı. TİP’in adayı Mehmet Aslantuğ 40 bin 927 oyla Meclis’e giremedi. Seçim sonuçlarına göre CHP Muğla’da 4, AK Parti 2, YETER Parti 1 milletvekili kazandı.

SEÇİME 3 GÜN KALDI TARAFTARLARINA KONUŞULDU

Seçime 3 gün kala Instagram hesabından bir fotoğraf paylaşarak takipçilerine seslenen Aslantuğ, “Sadece seçim değil, milletin namusunun belirleneceği sabaha üç gün kaldı. Bu mühürlü zaman için; Bunun için inisiyatif alan, sorumluluk alan güzel çocuklarla birlikte olmaktan mutluyum.Ve… Benim burada bizzat söylemek istediğim şeyler var!Ve hatta bunu böbürlenmeye,kaygılara,kıskançlıklara,küstahlığa,hırsızlığa borçluyum!Politik değil! , ama haysiyetten! Bu yüzden kendimi tanıyorum ve öğreniyorum. Yani… Tekrar tekrar ödeyelim

haber-celebi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu