Haber

Sosyal Medya fenomeni Halil İbrahim Göker’den Öğrencisini Kitapla Döven Öğretmene Destek

Bir lise öğrencisi, sınıfta gürültü yaptığı gerekçesiyle edebiyat öğretmeni tarafından kitapla dövüldü. Dayak sırasında öğrencinin “öğretmen” diye bağırması sırasında öğretmenin “Öğretmenin dediği gibi vuracağım” demesi izleyen herkeste büyük şok yarattı. Büyük tepki gören olayın ardından Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Sosyal medya fenomeni Halil İbrahim Göker’in yaşananlara ilişkin yorumu gündem oldu.

Söz konusu olay, bu sabah İstanbul Beylikdüzü’ndeki Birlik Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Lisesi’nde meydana geldi. İddiaya göre 9’uncu sınıfta okuyan Yusuf E., gürültü yaptığı için öğretmeni tarafından uyarıldı.

Daha sonra öğretmeniyle tartışan öğrenci, yerine geçerek oturdu. Sonuna hakim olamayan edebiyat öğretmeni Mehmet EB, Yusuf E.’nin yanına gelerek kafasına kitapla vurmaya başladı. Sınıfta arkadaşlarının önünde darp edilen öğrenci, cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından öğrenci Yusuf E.’nin yakınları okula gelerek öğretmen Mehmet EB’yi darp etti. Öğrencisini acımasızca döven öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Türkiye’nin en eski fenomenlerinden biri olan ve daha önce öğretmenlik yaptığını belirten Halil İbrahim Göker, X hesabından “konusu ne olursa olsun” dayağın eğitim kapsamına alınması gerektiğini savunan bir paylaşım yaptı.

Göker’in açıklamaları ve açıklamalara tepkiler ?

habersungurlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu