Haber

Washington DC’de Suç ve Şiddet İçin Olağanüstü Hal Çağrısı

ABD’nin başkentinde Washington DC Meclis Üyesi Trayon White, kentte hızla artan suç ve şiddetin önlenmesi için acil durum ilan edilmesi ve Ulusal Muhafızların devreye girmesi çağrısında bulundu.

Başkentte 6 Ağustos’ta meydana gelen son silahlı çatışmada 3 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili basın açıklaması yapan White, Washington DC’de “anarşi ve kanunsuzluk ruhunun arttığını” ve “suçun her yere yayıldığını” belirtti.

“Suç kontrolden çıktı ve her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Mahallelerimizde suç ve şiddet için acil durum ilan etmeli ve derhal harekete geçmeliyiz. Sanık çocukları ve masum insanları korumak için Ulusal Muhafızları çağırmanın zamanı gelmiş olabilir.” dedi siyah meclis üyesi. söz konusu.

Trayon White, başkentte “sadece gece değil, sabahın erken saatlerinde ve tüm gün boyunca silah sesleri duyulduğunu” söyledi.

Polisin bu işi tek başına halledemeyeceğine olan inancını paylaşan White, suçun yayılmasını önlemek için DC Ulusal Muhafızları ile görüşmelerde bulunduğunu ve bir sonuca varmanın uzun zaman alacağını belirtti.

Trayon White, silahlı çatışmalardan en çok kentte yaşayan siyahların ve diğer melez toplulukların etkilendiğini belirterek, “açıkça bir savaş bölgesinde yaşadıklarını” söyledi.

White, ziyaret ettiği çatışma bölgelerinin birinde 106, diğerinde 113 boş kovan bulunduğunu, silahlı çatışmaların bir an önce engellenmesi gerektiğini, aksi halde kentte yaşayan herkesin bundan doğrudan veya dolaylı olarak etkileneceğini kaydetti.

Belediye başkanı daha önce uyarmıştı.

Başkent Washington’da 11 Mayıs’ta asayişle ilgilenen tepede konutu bulunan Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, kentteki hata oranlarının giderek arttığını belirterek, ticaretle ilgili bazı yasal değişiklikler yapılması gerektiğini söyledi. bu sayı ile

Görüşmede, Washington polis kayıtlarına göre kentte suç oranının geçen yıla göre yüzde 27 arttığı, şiddet hatalarında ise yüzde 10 artış olduğu paylaşıldı.

Bowser, “Şu anda toplumdaki gerçek suçlulara odaklanıyoruz. Cinayet gibi suçlardan cezaları onaylanan ama tutuklanmayan pek çok insan var.” Kendi sözleriyle, mevcut şehir yasalarını eleştiriyordu.

ABD Anayasası uyarınca Kongre, Washington DC’yi denetleme hakkına sahipken, başkentin DC Yönetim Kurulu yasayı yürürlüğe koymadan önce tüm mevzuatı Kongre’ye sunmalıdır.

guneysinirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu