Haber

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla öğretmenlere mesaj gönderdi. İfade

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “İnanç ve kararlılıkla kazandığımız nice zaferler sonucunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılığıyla kurulan şanlı Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını gurur ve umutla kutluyoruz” dedi. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir basiret ve fedakarlık örneği sergileyen milletimizdir.” Bu kelimeyi kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Tekin, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla öğretmenlerin cep telefonlarına kısa mesaj gönderdi.

Tekin, mesajında, “Sayın Öğretmenim, Cumhuriyetimizin 100. Yılı ile ilgili duygularımı ve mesajımı, şanlı Cumhuriyetimizi gelecek Türk Yüzyılına taşıyacak nesillerin yetiştiricileri olan siz değerli öğretmenlerimize paylaşıyorum.” Onun sözleri yer aldı.

Bakan Tekin şunları söyledi:

“Sevgili öğretmenim; Milletimizin inancı ve kararlılığıyla kazandığımız nice zaferler sonucunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılığıyla kurulan şanlı Cumhuriyetimizin 100. yılını gurur ve umutla kutluyoruz. Tarihte benzeri görülmemiş bir öngörü ve fedakarlık örneği göstermiştir.Bu haklı gurur Türkiye’nin geleceğidir.21. yüzyılı aynı şekilde inşa edecek nesillerin mimarı olan değerli hocamla sizlerle paylaşıyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. “Sonsuza kadar sürecek bu Cumhuriyeti bize emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımız için canlarını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.”

habertarsus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu